Sosyal Medya Hesaplarımız

iPTV Nasıl Kurulur

Anasayfa » iPTV Nasıl Kurulur

Android, IOS, SmartTV, PC ve başlıca iptv destekli uydu alıcılar için iptv kurulum anlatımlarını videolu/yazılı olarak sizler için anlattık. iPTV nizi kolayca anlatımlarımız doğrultusunda kurduktan sonra izleyebilirsiniz. Sekmeler arasında seçim yaparak size uygun platform kurulumunu inceleyebilirsiniz. Enigma2 sistemli olan tüm cihazlara Dreambox sekmesinde yer alan anlatım ile kurulum yapabilirsiniz. Samsung, LG, Vestel ve Beko smart tv ler için smart tv sekmesinden yararlanabilirsiniz. Android işletim sistemli smart tv ler için android sekmesinde yer alan kurulumu smart tv nize uyarlayabilirsiniz. Yükleyeceğiniz uygulama ve kurulum şekli aynıdır. Aynı şekilde MacOS işletim sistemli smart tv sahipleri iOS sekmesinden yararlanabilir. Cihazında Xtream Codes, X-Panel, Pay iPTV, Xtream gibi arayüzler olan kullanıcılar Next 2000 HD sekmesinde yer alan kurulum anlatımından yararlanabilirler. Farklı cihaz marka ve modelleri olmaları dolayısı ile menüler farklı yerlerde ve farklı kumandalara sahip olsalar da Xtream Panel’ e girilecek bilgiler standarttır.

iPTV Kurulum Anlatımları

 

VLC Media Player ile IPTV Nasıl İzlenir?

 

VLC Media Player programını açınız. VLC Media Player üst menüden "Ortam" "Dosya Aç" kısmına giriş yapınız. Açılan yeni pencereden bilgisayarınıza indirdiğiniz m3u dosyasını seçiniz ve "Aç" kısmına tıklayınız. Bu işlem sonrası kanal listesinde ilk sırada bulunan yayın hemen açılacaktır. VLC Media Player üst menüden "Görünüm" "Oynatma Listesi" kısmından kanal listesini alt alta sıralı bir şekilde görebilirsiniz. Kanallar arası geçiş yapmak için alt menüde bulunan "ileri" & "geri" butonlarını veya butonlar yerine klavyeniz üzerindeki "N" ve "P" tuşlarını kullanabilirsiniz. Aşağıdaki videoda anlatım mevcuttur.

Kodi ile IPTV Nasıl İzlenir?

 

Kodi pc (Bilgisayar) programını açınız.. "Add-ons" kısmına giriş yapınız.. "My add-ons" kısmına giriş yapınız.. "PVR clients" kısmına giriş yapınız.. "PVR IPTV Simple Client" kısmına giriş yapınız.. "Enable" kısmına tıklayınız "Configure" kısmına tıklayınız "General" kısmından "Location" kısmını "Local Path (include Local Network)" olarak seçiniz. "M3U Play List Path" kısmına tıklayınız. Bilgisayarınıza indirdiğiniz m3u dosyasını seçiniz ve "Ok" kısmına tıklayınız Kodi programını 1 defa kapatıp açınız Kodi programını yeniden açtıktan sonra Kodi ana ekranında "TV" kısmına tıklamanız durumunda kanal listesini görebilir. Herhangi bir kanalın üzerine tıklamanız durumunda yayınları izlemeye başlayabilirsiniz. Aşağıdaki videoda anlatım mevcuttur.

Android cihazınızda iptv nizi nasıl açacağınızın anlatımını aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

IOS cihazınızda iptv nizi nasıl açacağınızın anlatımını aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Smart TV' ye IPTV Kurulumu (Samsung & LG)

 

Mağazadan Smart IPTV uygulamasını indirin. (Uygulama 7 gün test süresi vermektedir. 7. günün sonunda 5€ gibi bir miktara satın alıp sınırsız izleyebilirsiniz.)

Ardından uygulamada yazan MAC adresini bize gönderin, yüklemenizi biz yapalım.

NOT: Kendiniz yüklemek istiyorsanız bizden m3u dosyanızı alabilirsiniz. Aşağıdaki anlatım kendisi yüklemek isteyen kullanıcılarımız içindir.

Öncelikle http://siptv.eu/mylist/ sitesine gidin.

En altta bulunan kutucuğa MAC adresinizi yazın. Daha sonra reset butonuna tıklayın.

Sonra en üstte bulunan kutucuğa tekrar MAC adresini yazın. Daha sonra bulunduğunuz ülkeyi seçip (listede yoksa ExUSSR yapın) masaüstünde bulunan m3u dosyanızı seçip upload seçeneğine tıklayın.

(Otomatik güncelleme isteyen kullanıcılarımız ortada ki kutucuğa MAC adresini yazıp yanındaki alana m3u url sini yapıştırıp bulunduğunuz ülkeyi seçip (listede yoksa ExUSSR yapın) upload yapabilir.)

Kanallar Smart IPTV uygulamasına yüklendi. Uygulamanızı 1 kez kapatıp açın. İyi seyirler dileriz.

smart iptv kurulumu

 

Beko Smart TV' ye videolu anlatım aşağıdadır;

Dreambox IPTV Kurulumu

Öncelikle FTP ile bilgisayarınızdan cihazınıza bağlanmalısınız.

FTP ile cihazınızın IP adresini yazarak giriş yapın. Kullanıcı adı: root - Şifre: dreambox (genel olarak)

Sizlere vereceğimiz userboguet yani hazır yükleme dosyasını ETC/Enigma2 klasörüne yükleyin.

Ardından cihazınızı yeniden başlatın. Kanallarımız hazır bir şekilde önümüze çıkacaktır. İyi seyirler dileriz.

Next 2000 HD IPTV Kurulumu

IPTV hesabınıza ait verileri ( URL - Port - Kulllanıcı Adı - Kullanıcı şifresi ) IPTV bölümündeki X Panel bölümüne girmeniz yeterli olmaktadır.

Bu verileri girdiğinizde panele ait kaç kanal var ise cihazınıza yüklenecektir.

Şimdi bunları Next 2000 HD cihazımıza nasıl gireceğimizi anlatalım.

Next 2000 HD cihazımızın kumandasından IPTV tuşuna basıyoruz.

Bu bölümde kumandadan SAT tuşuna basarak kategori seçimi yapıyoruz ve X Panel bölümüne geliyoruz.

X Panel bölümünde iken kumandadan KIRMIZI tuşa basarak X Panel Ayar kısmına giriş yapıyoruz.

Sunucu Seçimi yapıyoruz. (10 farklı hesap girişi yapılabilmektedir.)

İlk kez hesap girecek isek Sunucuya 1 diyoruz.

Alt satırdaki URL kısmına gelip OK tuşuna basarak hesabımıza ait URL bilgilerini giriyoruz. ve KIRMIZI tuş ile kaydediyoruz.

Önemli Not: URL hesabında http:// yada www. işaretleri olmadan giriş yapmalısınız.

Hesabımıza ait Port bilgilerini giriyoruz ve KIRMIZI tuş ile kaydediyoruz.

Kullanıcı adımızı yazıyoruz ve KIRMIZI tuş ile kaydediyoruz.

Kullanıcı şifremizi giriyoruz ve KIRMIZI tuş ile kaydediyoruz.

İşlemleri doğru yaptıysanız ve internet bağlantınızda sorun yok ise otomatik olarak kanallarınız eklenecektir. İyi seyirler dileriz.

Cihazınız için gerekli yazılımları aşağıdaki linklere tıklayarak indirebilirsiniz.
PC için VLC Media Player
Android için GSE Smart IPTV Uygulaması
iOS için GSE Smart IPTV Pro Uygulaması
Notepad++ Programı